Leerlingen van leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen zijn van 18 tot 22 februari op skikamp geweest in het gebied Hochoetz-Kühtai in Oostenrijk. Het doel van deze reis was om leerlingen uit leerjaar 3 kennis te laten maken met skiën/snowboarden. Lees hier meer over deze reis.
Femke Heinink, docent LO, Bernardinuscollege te Heerlen
Waar ging de reis naartoe? In welke periode?
Op zondagavond 18 februari vertrokken wij om 20.00 naar Oetz, om vier dagen te skiën in het gebied Hochoetz-Kühtai. Op donderdagavond 22 februari vertrokken wij weer richting
Heerlen.
Waarom deze bestemming? Wat was het doel van de reis?
Deze bestemming werd ons aangereikt door Mosae Group Travel. Het doel van deze reis was om leerlingen uit leerjaar 3 kennis te laten maken met skiën/snowboarden.
Hoeveel personen gingen mee op reis?
Tijdens deze reis zouden 62 leerlingen en 9 begeleiders meegaan. Helaas werd ook een aantal leerlingen geteisterd door de griepgolf en moesten er op de dag van vertrek twee
leerlingen noodgedwongen thuis blijven. Uiteindelijk vertrokken wij met een groep van 60 leerlingen en 9 begeleiders richting Oetz.
Hoe zag het programma van de reis er in grote lijnen uit?
Elke ochtend werden de leerlingen om 08.00 verwacht bij het ontbijt om vervolgens om 08.45 te vertrekken richting het skigebied. Rond 12.00/13.00 gingen de skigroepjes lunchen,
meestal spraken verschillende groepjes met elkaar af om samen te lunchen. De ski-dag was meestal rond de klok van 15.30/16.00 uur afgelopen. Het avondeten stond altijd netjes om
18.30 uur klaar en bestond altijd uit een prima driegangenmenu. Het avondprogramma bestond uit een spellenavond en een Quizavond, waar leuke prijzen te winnen waren.
Welke rol speelde Mosae Group Travel in het organiseren van de reis?
Mosae Group Travel heeft ons al het werk uit handen genomen wat betreft het regelen van de accommodatie, de busreis, skiverhuur etc. Wij hoefden ons alleen nog meer bezig te
houden met de administratie, verwerken van de gegevens en het gezelschap op het kamp zelf.
Hoe heeft u de samenwerking met Mosae Group Travel ervaren?
De samenwerking met Mosae Group Travel verliep soepel. De communicatie was fijn en we konden elkaar makkelijk bereiken. Ook als er nog zaken geregeld moesten worden, werd dit
snel opgepakt. Ook was het een pré dat er een begeleider vanuit de organisatie meeging, zodat er zaken die in de week zelf nog geregeld/veranderd moesten worden, werden gedaan
door deze begeleider.
![Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen](https://www.mosaegrouptravel.nl/wp-content/uploads/2018/03/02.jpg)
Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen
![Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen](https://www.mosaegrouptravel.nl/wp-content/uploads/2018/03/03.jpg)
Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen
![Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen](https://www.mosaegrouptravel.nl/wp-content/uploads/2018/03/04.jpg)
Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen
![Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen](https://www.mosaegrouptravel.nl/wp-content/uploads/2018/03/05.jpg)
Verslag skikamp Hochoetz-Kühtai, leerjaar 3 HAVO/VWO, Bernardinuscollege te Heerlen